Aktualizace 2.3. léta páně 2014

Po dlouhé odmlce je tu první aktualizace v novém roce. Již jsme stihli zvolit hejtmana a radu rodu. Do našeho rodu také přibylo několik spanilých dam, které se již začaly učit dvorským způsobům a zejména tancům. Všechna jejich jména lze najít v sekci Aktivní.

Dále jsme již zveřejnili seznam plánovaných akcí pro letošní rok. Možná si někteří povšimnou, že oproti loňskému roku mezi nimi chybí Mlázovské středověké slavnosti. Bohužel jsme letost museli kvůli osobnímu vytížení tuto akci oželet, ale rádi bychom se tam vrátili s nějakou menší akcí, když nám to možnosti dovolí. O to více se těšíme na již tradiční akci na zámku Klenová, kam všechny srdečně zveme 16. srpna letošního roku.

Za rod Maxberský se loučí

JančíAktualizace 23.8. léta páně 2013

Poté co rod Maxberský dobyl Mlázovy a úspěšně se mu podařilo uhájit Klenovou, mám já, netopisec, opět plné ruce práce. Vše je potřeba řádně zaznamenat a lidu široko daleko vylíčit hrdinské skutky Maxberských pánů a spanilost a půvab jejich dam. Sláva jejich se již rozšířila natolik, že všemožní malíři se jali malovat jejich podobizny a vyobrazovat slavné bitvy. Je tedy třeba doplnit galerii v našem sídle o nové kousky. Můžete si je prohlédnout ve stejnojmenné sekci

Na Klenové jsme měli tu čest pasovat do šlechtického stavu čtyři čekatele, vítejme je tedy mezi naše řady a budiž jim provolána sláva. Vidět se s nimi (a nejen s nimi) můžete letos ještě v Klatovech 31.8. a na Zdíkovských slavnostech 21.-22.9., více se dozvíte v sekci AKCE.

Na brzké shledání se těší a za rod Maxberský se loučí

JančíI. Mlázovské středověké slavnosti

 

Rok se s rokem sešel a náš rod maxberský už opět stojí na prahu nové sezóny. Přes zimu jsme načerpali dost sil na to, abychom vás mohli udivovat skutky hrdinskými a to nejen na vyhlášených kolbištích.

Dále vás chceme pozvat na velké klání na zámku Mlázovy, kam naši poslové mnohé urozené pány a paní ze slavných rodů sezvali. Budiš toto klání velkolepým počátkem slavné tradice, na které se mocní válečníci i krásné dvorní dámi budou setkávat a mnohé velké věci vykonávat k podivu všelikého lidu z krajů blízkých i vzdálených.

Za rod Maxberský se loučí

Krčmářů JančíAktualizace 20.10. v Paříži léta páně 2012

Zima se blíží, je na čase vyleštit zbraně i zbroj a dobře je uložit, naplnit spíže zásobami a připravit se na dlouhé večery v chladních síních sídla Maxnerků...

Ale co to plácám, další sezóna je za námi, ale to neznamená žádnou zahálku. Je třeba se připravit na nové bitvy, vyspravit šaty, dovybavit rod vším potřebným. Ale také zasednou ke kronice (v mém případě elektronické) a zapsat do ní nové události. Jak jste si všimli, vzala jsem zimní úklid stránek pěkně z gruntu. Věřím, že nemusím popisovat všechny změny, jste jistě dost chytří na to, abyste na ně přišli sami. Jen se zmíním o nových členech, kteří ale stále ještě čekají na svůj obřad přijímání. Jsou uvedeni v aktivních členech, protože se v podstatě celý rok aktivně podíleli na chodu rodu. Jejich medailonky ještě čekají na vyplněí. Ale to už je ode mě, netopisce na cestách po daleké francské říši, vše.

Na brzké shledání nejen s celým rodem Maxberským se těší

JančíAktualizace 26.5. léta páně 2012

Zimní ledy už dávno roztály, vše už je dávno v plném květu a tak je čas podat hlášení o skutcích rodu Maxberského.

Náš rod se na jaře rozrostl o nové členy, můžete se tedy těšit na medailonky spanilých dam a chrabrých rytířů, kteří se již brzy zařadí mezi slovutné členy našeho rodu. Pokud jste nedočkaví, můžete se na ně přijít podívat osobně na některou z našich AKCÍ, které se kvapem blíží. Vězte, že již za sebou máme Pochod pohádkovým lesem z Habartic do Zdebořic a již se těšíme na Dětský den v Ujčíně.

Na brzké shledání se těší a za rod Maxberský se loučí

JančíAktualizace 11.1. léta páně 2012

Po asi skoro roční odmlce je tu zase Jančí se svojí aktualizací. Nový rok nepřiněsl pouze změnu letopočtu, ale také mnohé změny v našem rodu Maxberském.

Co je tedy nového? Některé ze starších pánů a paní Maxbergských namísto bitevní polnice volá správa panství a péče o výchovu následníků. Svou účast v bitvách tedy budou alespoň na nějaký čas muset utlumit Rokycan z Neuraz, král Miroslav Kvasetický a jeho choť královna Václava. Jako nový vojevůdce a hejtman na jejich místo povstal Sir David z Kokořova se svými věrnými rádci Ferdinandem Švestkou, Jakubem a mnou, Krčmářů Jančí.

Popřejme si tedy, nechť náš rod spěje a prospívá, šiřme jeho slávu a pečlivě spravujme jeho statky.

JančíAktualizace 3.10. léta páně 2011

Pozdrav pán bůh všem,

Na vědomost se dává, že mé hlášení ze dne 14.9. bylo vyslyšeno a slečně/paní Evě Princové ze Stachů patří všechna čest, velký dík a samozřejmě také role, velká role jak jsem níže psal. Tudíž až se opět se slečnou/paní Princovou, která si i mimochodem dělá čest svému příjmením, setkáme, zahraje si roli pomocníka našeho nemilosrdného kata krkořízka.

Takže tímto ještě jednou děkujeme a čekáme na další ohlasy, fotky od vás. Na rajčeti je místa dost, čili posílejte, mailujte, vypusťte poštovní holuby.

Zdraví aktulizátor ŠvestkaAktualizace 14.9. léta páně 2011

Vážení, po dloooouhé odmlce jsem tu opět já Švestka se svou aktualizací... "Co to vidí oko mé modravé, sem nejlepší aktualizátor webu, tak to tady nebudu moc rozjíždět, abych ty ubožáky moc neztrapnil".... Tak jsme si připoměli slavno slavný film "pro pamětníky" KOUŘ v upravené verzi. Omlouváme se, že v sekci "GALERIE" nepřibývá moc fotek, ale ono je to těžké hrát hru a zároveň se fotit. Ale v tomto můžeme využít Vás (diváky), pokuď máte nějaké fotky z našeho vystoupení, pošlete nám na mail morganavm@email.cz nebo dejte vědět, kde je máte třebis uložené a my si je stáhnem. Za toto si poté můžete zahrát v jedné z našich vosmi scének s názvem "KDO TO BYL" a to pomocnou roli kata (toho na špalku). Přibyly zde fotky z a jedno video z historického dne na Klenové - viz "galerie".

Jinak bych Vás tímto chtěl pozvat na II. Zdíkovské slavnosti, kde se letos také objevíme.

Jako pokaždé připomínám, že pokavaď nás chcete ještě tento rok vidět, je nutno sledovat Kalendář akcí.

Zdraví ŠvestkaDesign by Jančí, pics from DA