Co vám můžeme nabídnout...

Pokud už hledáte netradiční oživení již zaběhlé akce, pořádáte dětský den či firemní sešlost, pak vězte, že vám máme co nabídnout. V našem repertoáru najdete jak ukázky historického šermu, ucelené scénky s historickým námětem, tak i doprovodný program pro děti. To vše v Dobových kostýmech podkreslené hudbou. Posuďte sami:


Balada o lněné kytli

Jak se v této krásné starofrancouzské baladě říká, "Žila kdys jedna krásná paní...", A jak každý ví, kde je paní, musí být i nápadník. Jak se ale rozhodnout, když nemáte jen jednoho, ale hned tři? Naštěstí se blíží turnaj a tak stačí sáhnout do truhlice po lněné kytlici...

Někteří možná znají tuto starou francouzskou baladu v pohádkovém provedední. Náš rod Maxberský vám ji ted nabízí v takřka nezměněné, původní podobě, plné napětí a soubojů. Přemůže láska ke krásné paní strach rytířů? A kdo nakonec kytli oblékne, to vám budeme vyprávět ve verších.

Lapkové na Maxbergu - ! momentálně nehrajeme !

posezení v krčmě

Po dlouhé válce se každý voják těší domů, do náruče své milované ženy. Nejinak je tomu u mladého Maxberga, který právě vyhnal nájezdníky ze svého panství. Bohužel v bitvách zapoměl, jakou si musel vzít fúrii...


Lapkové na Maxbergu je scénka o mladém šlechtici, kterému zpočátku nepřeje štěstí ani v lásce, ani v kostkách. A jakoby té smůli ještě pořád nebylo dost, někdo číhá v lese na osamělé pocestné a vlk z Karkulky to rozhodně není. Najde nakonec Maxberg svoji dávnou lásku?

Můžete se těšit na rytířskou bitvu i potyčku s lupiči, hudební doprovod i živý zpěv potulného barda a nakonec na překvapivé rozuzlení.


Nejkrásnější dar

dar pro princeznu

Nejkrásnější dar je název pohádkově laděné scénky o tom, že být urozenou princeznou nemusí být vždy výhra. Třeba když se váš otec, sám pan Král, rozhodne vás provdat a ženicha vybrat turnajem. Ruka princezny nemusí být pro každého stejně lákavá jako bohatsví nebo moc. Zvítězí nakonec hrubá síla nebo statečné srdce?

královská rodina

V nejkrásnějším daru se můžete těšit na napínavou atmosféru rytířských soubojů, živou hudbu či živá zvířata. Pohádka se bude více líbit malým divákům, ale svou atmosférou pohltí i dospělé.


Paklíč

vypravěč

Scénka s lehce lechtivým námětem o tom, jak si žárliví muži zajišťovali klidný spánek, když odcházeli do bitvy a své krásné maželky nechávali doma samotné. odemykání Co se s takovými žárlivci stane a jaký paklíč odemyká srdce žen se dozvídáte nejen prostřednictvím dialogů, ale hlavně z líbivých veršů potulného vypravěče.


V příběhu vám přiblížíme atmosféru panského sídla i špinavé krčmy a opět nebude chybět dobově laděná hudba, krásné kostými a přesvědčivé rekvizity.


Ukázky soubojů

ukázka soubojů

Pokud nehledáte příběh, ale čisté napětí, pak vám jej můžeme dopřát za zvuku řinčení zbraní. Který z protivníků vyhraje není nikdy jisté a tak si můžete vybrat přávě toho svého favorita. Bude to statečný husita s tvrdším stylem boje a nebo křižák, který sice nedává do boje celé své srdce, ale zato je lépe vycvičen? zbraně a výzbroj Ani my sami nevíme, jak se příběh bude vyvíjet, kdo stane jako vítěz a který zůstane ležet v prachu.Můžeme vám nabídnout ukázky souboje s jednoručními i obouručními meči, sekyrou, palcátem, se štítem nebo bez a samozřejmě libovolné kombinace těchto zbraní. A k tomu všemu ještě krátký komentář o způsobu boje s jednotlivými zbraněmi.
Doprovodný program

ukázka nádobí

Doprovodný program se hodí zejména na akce s účastí dětí jako jsou dětské dni apod. Za našeho dozoru si děti mohou prohlédnou a osahat zbraně které používáme v soubojích, vyzkoušet části zbroje či potěžkat štít. Naši rytíři jim vše ochotně předvedou.

souboj s tyčí Dále pro ně máme připraven turnaj v boji s tyčí s obalenými konci. K turnaji patří i dětské varkoče pro soutěžící či dřevěné štíty. Pro děvčata máme připravenou výrobu náhrdelníků, náramků či čelenek ze dřevěných korálů. Všichni si také mohou prohlédnout talíře, tácy či poháry ze kterých se v minulosti jedlo. Po domluvě je také možné zajistit ražení mincí se jménem dítěte případně vypouštění poštovních holubů. Samozřejmostí je líbivá dobová hudba.


Pasování

pasování

Pro školky, které chtějí novým školákům zajistit jedinečný zážitek před vstupem do školního života, jsme připravili pasování. Děti, nastupující po prázdninách do školy, budou pasováni králem na školáky. A jaký by to byl král, kdyby sebou neměl svoji královnu, princeznu, hrozivě vypadající stráž a bubeníka.

pasování

Král dohlíží na celý obřad, kterým děti procházejí za dozoru rodičů i paní učitelky a přihlížení ostatních dětí. Královna s princeznou popřejí novopečenému školákovi hodně štěstí či mohou předat drobné dárky od školky. Pasovat lze i nové členy spolků či děti na táborech.
...a co vás to bude stát?

Celkovou cenu počítáme podle toho, jaký program si vyberete. Přihlížíme i k různým finančním možnostem a tak jsme zvláště pro nekomerční organizace některé ceny snížili

Do celkové sumy se také započítávají náklady na dopravu, které si účtujeme vždy. Další podmínky, ať už vaše či naše řešíme domluvou.

Pokud vás naše nabídka zaujala, kontaktujte nás na náš e mail morganavm@email.cz.


Na spolupráci se těší Vaše Morgana von Maxberg


Design by Jančí, pics from DA