Kdo jsme

Jsme občanské sdružení zabývající se scénickým šermem, které působí na Klatovsku a jižním Plzeňsku. Naše skupina je tvořena kolektivem lidí se společnou láskou k historii, rytířským cnostem a romantickou touhou vrátit čas na zpět do minulosti. V našich vystoupeních se zaměřujeme převážně na období 13.-14. století, ale poselství našich scének bývá nadčasové a dnešnímu člověku velmi blízké. Nabízíme různá vystoupení v dobových kostýmech, ukázky soubojů, secvičené scénky i historicky laděné improvizace a mnoho dalšího (více v sekci Nabízíme ).


I rod Maxberský má určité zákony, kterými se každý člen musí řídit. Tyto zákony zovou se STANOVY a jsou volně k nahlédnutí. Stačí pouze kliknout na jejich zvýrazněný název.


Pokud i vy máte někdy chuť vrátit se zpět do minulosti či si jen alespoň na chvilku vyzkoušet, jaké je to být v kůži rytíře, dvorní dámy nebo prostého poddaného, naučit se zacházet s mečem, nebát se vystoupit před početným obecenstvem, nebo jen strávit čas v kolektivu zajímavých lidí, můžete se stát členem i vy. Stačí, když nám napíšete do sekce Napište nám nebo na e-mail morganavm@email.cz.


Nevadí, že nemáte vlastní zbraň, hlavní je odvážné a otevřené srdce, to dělá z lidí rytíře!

morgana
Design by Jančí, pics from DA